Altın Piyasası Yatırımcının Yüzünü Güldürecek Hareketi Yaptı

Hareketli seyriyle küçük büyük demeden tüm yatırımcıları endişelendiren para piyasalarında dalgalanmalar devam ediyor. Genelde paralel bir şekilde iniş çıkışlar yaşayan altın ve dolar piyasası bu sefer birbirlerine zıt bir şekilde ilerliyor.

2024’ün ilk çeyreğinde sert yükselişleriyle gündem olan dolar piyasası, güncel rakamlarıyla son bir ayın en düşük seviyesine çok yaklaşmış durumda. Altın piyasasıysa ilk çeyrekte her ne kadar sert yükselmiş olsa da geçtiğimiz haftalarda düşüşe geçmiş, son günlerde tekrar yükselişi yakalamıştır.

Güncel verilerle altın piyasasının hareketliliği küçük büyük demeden tüm yatırımcılar tarafından anbean takip ediyor. Büyük yatırımcılar kuruşluk farkları dahi takip ederken altın piyasası yükselişe yeniden geçti.

Altın fiyatları Fed kararının ardından yeniden yükselişe geçti. ABD’den gelen veri gram altın, çeyrek altın, yarım altın fiyatlarında artışa sebep olurken işte 16 Mayıs altın fiyatlarında son durum…

İç ve dış piyasayı etkileyen altın ve döviz kurundaki değişimler merakla takip ediliyor.

Vatandaşlar günün ilk saatlerinden itibaren “Gram altın, çeyrek altın, ons altın fiyatı bugün ne kadar?” araştırmaları yapıyor.

İşte 16 Mayıs 2024 ilk saatlerinde güncel altın fiyatları tablosu…

* Gram altın satış fiyatı: 2.474,04 TL

* Çeyrek altın satış fiyatı: 4.086,00 TL

* Yarım altın satış fiyatı: 8.171,00 TL

* Tam altın satış fiyatı: 16.048,17 TL

* Cumhuriyet altını satış fiyatı: 16.268,00 TL

* Ons altın satış fiyatı: 2.389,50 dolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x