Uzman Görüşü: 2024’te 10X Getiri Sağlayacak En İyi 3 Altcoin!

Kripto piyasasındaki boğa koşusu aylardır kızışırken, Mart ayı bunu kaynama noktasına getirmiş gibi görünüyor. Bitcoin, art arda yeni zirveler belirleyerek 73.000 dolar civarında işlem görüyor. Buna ek olarak, Ethereum yıllar sonra 5.000 doları hedefliyor. Ayrıca, meme coin meraklıları yine yüzlükleri milyonlara dönüştürmenin yollarını buluyor. Kripto uzmanı Andreja Stojanovic, devam eden ralli ortamında en umut verici 3 altcoin projesini paylaşıyor.

İlk sıradaki altcoin: Cardano (ADA)

Son aylarda Cardano (ADA), Ekim 2023’te 0,25 dolara yakın sıçrama noktasından 0,76 dolara kadar kripto piyasasında birden fazla dalgada önemli ölçüde yükseldi. Güçlü fiyat performansına, geliştirme faaliyetlerindeki artış eşlik etti. Plutus v1 ve v2 platformlarında oluşturulan akıllı sözleşmelerin sayısındaki önemli artışlara tanık oldu. Tüm bunlar altcoin fiyatının yükselişini sürdürmek için iyi bir noktada olduğuna işaret ediyor.

Kripto analistleri de ADA söz konusu olduğunda oldukça yükselişte. Örneğin analist Ali Martinez, Mart ayının başında Cardano’nun tarihi dalgalanma öncesi performansını yakından taklit ettiğini ve önümüzdeki aylarda 10 dolara kadar yükselebileceğini belirtti. Böyle bir yükseliş zaten güçlü olan performansın arkasından gelecek. Cardano’nun 2023 sonundaki güçlü rallisini gösteren Cardano, 52 haftalık grafikte %127,99 artış gösterirken, YTD büyümesi hem devam eden dalgalanmayı hem de ADA’nın %25,90 yeşil renkte olması nedeniyle Ocak ayı başındaki kripto piyasası katliamını yansıtıyor. Bununla birlikte, en son performans kararlı bir şekilde olumlu oldu. Cardano son 30 günde %37 yükseldi.

ADA YTD fiyat grafiği.

İkinci sırada Polkadot (DOT) var

Polkadot (DOT), Ekim 2023’ten bu yana hem önemli bir kripto piyasası yükselişi kaydeden hem de son zamanlardaki birçok gelişmesi sayesinde daha da büyük bir artışa hazır görünen bir başka altcoin. Proje, yılın başından bu yana yayına giren yeni para-chain’lere ev sahipliği yaptı. Ayrıca, Şubat ayında yeni bir Non Fungible Token (NFT) darphane hız rekoru kırdı. Polkadot, ilk büyük meme coin olan DED üzerinde çalışan özel bir ekiple giderek daha fazla hayat buluyor.

Polkadot son haftalarda özellikle güçlü bir performans sergiledi. Altcoin, son 30 günde %50,50 artışla 11,07 dolara yükseldi. Polkadot 52 haftada %90,84 ve yılbaşından bugüne (YTD) %30,23 artış gösterdi. Yani, önemli bir ralli yaptı. DOT, şu anda 15 dolara yakın bir sonraki ana direncini hedefliyor. Böylece ADA’da olduğu gibi, DOT yaklaşmakta olan yükselişe göz kırpıyor.

DOT YTD fiyat grafiği.

Son sıradaki altcoin: Chainlink (LINK)

Merkezi olmayan Blockchain oracle ağı Chainlink, kripto piyasası rallisi için bir başka güçlü altcoin seçimi. Blockchain ekosistemlerinin dış verilerle iletişim kurması için bir araç sağlayıcı olarak önemli bir konuma sahip. Bu, birçok Web3 projesi için kilit bir unsur olmaya devam etmesini sağlıyor. Ayrıca, bir token olarak son aylarda çok iyi performans göstermesine yardımcı oluyor.

Gerçekten de, Chainlink daha önce öngörülen 20 doların üzerindeki hedefine başarıyla ulaştı. Dahası, aynı zamanda kripto balinalarının tokenı giderek daha fazla satın almasıyla, 6-8 Mart tarihleri arasında sadece kripto para borsası Binance’den sadece iki gün içinde 16 milyon dolardan fazla değer çekerek 34 dolar ve ötesine doğru yükselmeye hazırlanıyor. LINK, 2024’ün başından bu yana %34,96 artış gösterdi. Ayrıca, önemli dalgalanmalara rağmen yakın zamandaki performansı yükselişin devam edeceğine işaret ediyor.

LINK YTD fiyat grafiği.

Makaledeki görüşler ve tahminler uzmana ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x